KAMILOS i GIGAWOLF prezentują, opisują i szydzą... a to wszystko bez cenzury i jakichkolwiek zahamowań.
Blog > Komentarze do wpisu

Matury!

Mamy maj, mamy też matury jak to w maju, długi weekend, imprezy na ogródkach i śnieg…? To było zaskoczenie, pogoda niedopisana w tym roku na majówkę może to sprawiło, że więcej maturzystów siedziało w domu i uczyło się do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Tak, jestem jedną z tych osób, które uważają, że matura jest potrzebna, nie wiem jeszcze tylko, po co ale jest potrzebna.

A tak na poważnie to, jaki pracodawca będzie na nas patrzeć poważniej, jeżeli nie będziemy mieli zdanej matury? Co prawda jest system procentowy, jeżeli chodzi o wyniki matury, nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli nie przekroczy się magicznego punktu 30 procent to oblaliśmy (tak przynajmniej było jak ja pisałem maturę i z tego, co wiem nie zmieniło się to).

Co nam daje matura oprócz możliwości studiowania? Bez tytułu technika to właściwie musimy iść na studia no chyba, że mamy bogatą albo dobrze usytuowaną rodzinkę, która po znajomości nam załatwi jakąś posadę. Co prawda bez tego papierka nie jesteśmy skazani na bezrobocie, czy prace w przedsiębiorstwie zbierania opadów, ale wizji na coś lepszego za bardzo nie mamy.

Spójrzmy na to ze strony uczniów ci, którzy jeszcze nie piszą matury mają trochę luzu, bo większość nauczycieli jest zajęta egzaminami maturalnymi ci, którzy piszą mają trochę stresów. Pisanie testów, matura ustna, same przygotowania potrafią być stresujące, dla niektórych do tego stopnia, że nie śpią, nie mają apetytu albo, co gorsza przestają pić piwo! Ktoś może mi zarzucić, że nie podchodzę do tematu poważnie, w klasie maturalnej też nie podchodziłem do tego zbytnio poważnie. Sesja na studiach to już poważna sprawa, no dobra zależy to od uczelni i wykładowcy, w dużej mierze od wykładowcy.

Na zakończenie życzę wszystkim powodzenia na egzaminie maturalnym i daje tradycyjnego kopa w dupę na szczęście.

czwartek, 05 maja 2011, kamilos_02
Matury! 2011/05/05 16:27:04 http://bluesblogers.blox.pl/2011/05/Matury.html matury,matura,maj,studia,nauka,przyszłość

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Gry MMO

Ranking i toplista blogów i stron

Najlepsze Blogi

Blogowisko.org